22-442 Adamów 8D/1 koło Zamościa
Skontaktuj się

Jakość i bezpieczeństwo

Profesjonal

PRODUKCJA I JAKOŚĆ

Od początku swego istnienia firma Profesjonal specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości mrożonek owocowych i warzywnych. Największy udział w naszej produkcji mają owoce takie jak truskawki, maliny, porzeczki czarne i czerwone, wiśnie. Ponadto mrozimy i sortujemy owoce czarnego bzu, czarnej jagody, borówki amerykańskiej, aronii, jeżyny, poziomki oraz warzywa rabarbar, paprykę i dynię. Większość z tych produktów oferujemy zarówno w asortymencie konwencjonalnym jak i ekologicznym.

Nowoczesny zakład oraz odpowiedni park maszynowy pozwalają nam na przetworzenie do 8 000 ton owoców, z których powstają nasze wyroby. Dysponujemy dwoma tunelami, fluidyzacyjnymi o wydajności łącznie 7,0 t/h zamrożonego półfabrykatu. Posiadamy dużą komorę „zerową” do schłodzenia i przechowywania 100 ton przyjętego surowca. Komorę szokową i cztery komory składowe o łącznej pojemności 6 tys. ton zamrożonych owoców.

Zakład wyposażony jest w nowoczesną, wydajną maszynownię chłodniczą pozwalającą na utrzymanie odpowiednich warunków magazynowania.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi pracownicy stale podnosili swoje kwalifikacje, ponieważ jesteśmy przekonani, że wykwalifikowana i odpowiednio przeszkolona kadra to podstawa dobrego funkcjonowania firmy. A to z kolei przekłada się na wysoką jakość oferowanego przez nas asortymentu.

Wszystkie maszyny i urządzenia pracujące w zakładzie są zaprojektowane zgodnie z wymogami europejskich norm maszynowych, BHP oraz sanitarnymi. Firma stale rozbudowuje i unowocześnia swój park maszynowy w celu polepszenia wydajności i efektywności.

Dla uzyskania bezpiecznego, wysokiej jakości produktu zakupiliśmy dwa urządzenia do sortowania: sorter laserowy firmy Best Helius oraz sorter optyczny Tomra Blizzard. Urządzenia te w znacznym stopniu wspomagają proces sortowania i pozwalają zminimalizować pracę człowieka oraz zwiększyć bezpieczeństwo naszych wyrobów.

Technologia produkcji jest realizowana w dwóch etapach, tj. zamrażanie IQF, a następnie sortowanie i pakowanie. Przed zapakowaniem, półfabrykat poddawany jest sortowaniu na sorterach, a zapakowany wyrób gotowy detekcji na wykrywaczach metali w celu usunięcia przypadkowych zanieczyszczeń metalicznych. Cały proces produkcyjny zakończony jest kontrolą jakości.

Szybkie zamrożenie zakupionych świeżych owoców i warzyw pozwala zachować ich walory smakowe i zdrowotne. Nasze produkty są wyśmienitym surowcem do produkcji wysokiej jakości dżemów, galaretek, wsadów jogurtowych i innych wyrobów owocowych.

Firma dokłada wszelkich starań, aby minimalizować ilość wytwarzanych odpadów, zużytej do produkcji wody i energii. W dobie rosnących kosztów produkcji, mając na uwadze ochronę środowiska, redukcję emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczenia powietrza, a także zwiększenia swojej niezależności energetycznej zainwestowaliśmy w budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW.

Proces produkcji wspomagany jest procedurami systemów zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego żywności, opartych na standardach BRC i IFS. Dzięki czemu mamy pewność, że oferowane przez nas wyroby będą się charakteryzowały wysoką jakością i bezpieczeństwem. Standardy te zapewniają powtarzalną jakość, a jednocześnie indywidualne podejście do wszystkich naszych klientów, zgodnie z wymaganiami specyfikacji.

Celem poprawy jakości i bezpieczeństwa naszych produktów jest zakup kolejnych sorterów i X-rayów. Będziemy kontynuować rozbudowę i unowocześnianie parku maszynowego, która postawi naszą produkcję na wyższym poziomie w bezpieczeństwie żywności i jakości oferowanego produktu.

POCHODZENIE SUROWCA

Od początku działalności firma nasza zaopatruje się w surowiec pochodzący z serca Roztocza Środkowego. Roztocze jest krainą geograficzną, którą cechuje nieskażone ciężkim przemysłem czyste powietrze, dobrej jakości gleby oraz spokój jakiego Państwo nie zaznają nigdzie więcej.

Surowiec pozyskiwany jest od sprawdzonych dostawców z którymi współpracujemy od lat. Podpisane wieloletnie umowy skupowe, gwarantują nam ścisłą współpracę i właściwy nadzór nad naszymi dostawcami. Systematycznie szkolimy i audytujemy dostawców pod względem stosowania dobrych praktyk rolniczych, higieny zbioru, stosowania środków ochrony roślin. Stąd pewność, że oferowane przez nas produkty są bezpieczne i dobrej jakości. Wszyscy nowi dostawcy są weryfikowani pod względem spełnienia wymagań higienicznych i dobrej praktyki rolniczej. Dopiero taka weryfikacja skutkuje dopuszczeniem dostawcy do współpracy z firmą.

Dobra współpraca z dostawcami, zakupy najlepszej jakości surowca, gwarantują wyprodukowanie przez nas wysokiej jakości i bezpiecznych produktów spełniających restrykcyjne normy naszych klientów.

    Prześlij wiadomość

    Odpiszemy do Ciebie w ciągu 48 godzin